Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Obraz autorstwa Andrzeja Rębilasa- morze

NIETUZINKOWY WERNISAŻ PRAC PANA ANDRZEJA RĘBILASA

W piątek 10.09.2021r. w parku obok placu „Nivea” w Żegocinie odbył się wernisaż i wystawa prac pana Andrzeja Rębilasa- uczestnika ŚDS w Żegocinie. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście; Wójt Gminy Żegocina, mieszkańcy Żegociny i Rajbrotu, uczniowie Zespołu Szkół w Żegocinie oraz uczestnicy i pracownicy okolicznych Środowiskowych Domów Samopomocy.

Pan Andrzej Rębilas jest mieszkańcem Rajbrotu, samoukiem. Jego obrazy ukazują niebywałą fascynację przyrodą i żywiołami natury. Wśród dzieł pana Andrzeja są również reprodukcje obrazów takich malarzy jak chociażby Józefa Mehoffera czy Gustava Klimta.

Pan Andrzej swój talent rozwija na zajęciach w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żegocinie. W tym roku wziął udział w międzynarodowym konkursie  "Europe Beyond Access" organizowanym przez Narodową Galerię Sztuki "Zachęta" i Fundację British Council z siedzibą w Warszawie.

Pan Andrzej jest także laureatem wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. W edycji „Podróże moich marzeń” za swój obraz „Letnia bryza” otrzymał wyróżnienie.

Wystawa obrazów cieszyła się dużym zainteresowaniem, a prezentowane pace budziły zachwyt gości.

Dziękujemy!

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce pani Jowity Zamora, która wykonała przepiękne fotografie z tego wydarzenia.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-09-13 14:15:59przez:
Opublikowano:2021-09-10 00:00:00przez: Natalia Juszczyk
Podmiot udostępniający: Środowiskowy Dom Samopomocy w Żegocinie
Odwiedziny:58

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo