Deklaracja dostępności
Środowiskowy Dom Samopomocy w Żegocinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.sds-zegocina.pl.
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: .
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest kier. Ewa Tajs, e-mail: kontakt@sds-zegocina.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 14 613 27 05. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury odwoławczej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba ŚDS w Żegocinie:
Żegocina 232a
32-731 Żegocina
Spełnia minimalne wymagania zgodnie z ustawą z dnia 19.07.2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Budynek ŚDS ma dwie kondygnacje. Prowadzi do niego wejście główne od strony wschodniej budynku. Przed wejściem głównym znajduje się miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Drugie miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przy windzie. Po prawej stronie przy wejściu głównym i po prawej stronie przy wejściu do windy znajduje się przycisk umożliwiający wezwanie pracownika ŚDS. Winda znajduje się na zewnątrz od południowej strony budynku, a wejście do niej znajduje się od strony wschodniej ciągu windy.
Po przekroczeniu wejścia głównego wchodzi się do klatki schodowej ciągu komunikacyjnego. Aby dostać się do biura kierownika i księgowości należy pokonać 25 stopni lub skorzystać z windy wciskając guzik z oznaczeniem 2 piętra, a następnie przejść przez drzwi na wprost windy, pokonać korytarz i skierować się do drzwi po prawej stronie oznaczonych tabliczkami informacyjnymi.
Komunikacja między piętrami zapewnia 1 winda/platforma dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Winda wyposażona jest w system informacji głosowej tj. słuchawkę telefoniczną, umożliwiającą połączenie się z pracownikiem ŚDS.
Budynek ŚDS jest dostępny dla osób poruszających się przy pomocy wózka aktywnego. Stopnie schodów są oznaczone kontrastowo. W budynku znajdują się 2 toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej.