Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Pokój psychologa

Psychologa / pokój wyciszeń

 

Poradnictwo i pomoc psychologiczna w  ŚDS w Żegocinie

Praca psychologa w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żegocinie obejmuje wsparcie i pomoc Uczestnikom oraz ich Rodzinom. Zadaniem psychologa jest w pierwszej kolejności zbudowanie pozytywnego kontaktu terapeutycznego oraz szeroko pojmowana diagnostyka mająca na celu poznanie poziomu intelektualnego, poziomu rozwoju procesów poznawczych, cech osobowości, umiejętności społecznych, aktualnych problemów psychologicznych, potrzeb psychicznych, poznawczych, motywacyjnych oraz społeczno-emocjonalnych.

Rolą psychologa jest również prowadzenie indywidualnych rozmów i konsultacji z Uczestnikami zajęć, współpraca z terapeutami  w zakresie współtworzenia i weryfikacji planów postępowania wspierająco – aktywizującego, stwarzanie warunków do nabycia, podtrzymywania i rozwijania u Uczestników umiejętności i kompetencji niezbędnych do możliwie jak najbardziej samodzielnego życia oraz poradnictwo psychologiczne. Zajęcia z psychologiem odbywają się, w zależności od potrzeby indywidualnie lub grupowo.

Uczestnicy otrzymują wsparcie psychologiczne w sytuacjach trudnych, konfliktowych i kryzysowych. Rozmowy z psychologiem dotyczą zarówno poważnych trudności życiowych, problemów codziennych, jak i zdarzeń i radości z  każdego dnia.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-02-18 19:12:59przez:
Opublikowano:2021-02-18 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: Środowiskowy Dom Samopomocy w Żegocinie
Odwiedziny:4913

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo